Publikacje dotyczące SI - Publikacje dotyczące Międzynarodowego Układu Jednostek Miar SI -

Publikacje dotyczące Międzynarodowego Układu Jednostek Miar SI

Publikacje dotyczące SI

Opublikowane przez : Adam Żeberkiewicz

Na zdjęciu połączenie trzech okładek, od prawej: "od kilograma do kandeli", "krótkie streszczenie informacji i SI", "Redefinicja SI. W rolach głównych stałe podstawowe". Wszystki okładki z elementem przewodnim - logotypem SI.

 

Broszura SI - polskie tłumaczenie pełnego dokumentu BIPM

Zapraszamy do zapoznania się z pierwszym polskim, oficjalnym tłumaczeniem Broszury SI, opublikowanej przez BIPM w celu promowania i wyjaśniania zagadnień związanych z Międzynarodowym Układem Jednostek Miar (SI) <więcej>

Okładka Broszury SI: tytuł Międzynarodowy Układ Jednostek Miar na białym tle. W prawym dolnym rogu logotyp SI.

 

16 listopada 2018 roku Państwa - sygnatariusze konwencji metrycznej jednogłośnie zdecydowały o przyjęciu redefinicji podstawowych jednostek Międzynarodowego Układu Jednostek Miar (SI). Zostały one oparte na ustalonych wartościach liczbowych zbioru siedmiu stałych definiujących, z których zostaną wyprowadzone definicje siedmiu jednostek podstawowych SI. W związku z wejściem w życie nowych definicji poszczególnych jednostek SI, Główny Urząd Miar przygotował kilka publikacji przybliżających proces redefinicji oraz zawierających najważniejsze informacje o jednostkach miar układu SI.

Okładka streszczenia Broszury BIPM o SI: na białym tle logotyp SI, w lewym górnym rogu na granatowym tle logotyp GUM.

Streszczenie informacji o Międzynarodowym Układzie Jednostek Miar SI

Dokument ten jest podsumowaniem Broszury SI, publikacji opracowanej przez BIPM (Międzynarodowe Biuro Miar) , która szczegółowo objaśnia aktualny stan SI.

Okładka Broszury Redefinicja SI. Na białym tle u góry tytuł, poniżej logotyp SI. W lewym górnym rogu na granatowym tle logotypy GUM i 100 lat.

Redefinicja SI - informator GUM. W rolach głównych stałe podstawowe.

Okładka broszury "Od kilograma do kandeli". Na białym tle u góry tytuł, poniżej przednia część roweru, to jest przednie koło wypełnione logotypem SI oraz kierownica. W lewym górnym rogu na granatowym tle logo GUM i 100 lat.

Od kilograma do kandeli...
Krótka podróż przez podstawowe jednostki miar.

Informator dla juniorów, pełen ciekawostek metrologicznych, pozwalających poznać bliżej świat jednostek miar.

do góry