Pracownie

Pracownia Wzorców Wielkości Elektrycznych

Autor : Marcin Orzepowski
Opublikowane przez : Adam Żeberkiewicz

Naszą pracownię tworzą ludzie pełni pasji, zainteresowani poznawaniem świata. Pomiary, które wykonują przybliżają im wiedzę o świecie.

Nikt nie wyobraża sobie życia bez elektryczności. Codziennie korzystamy ze skutków istnienia tego niesamowitego zjawiska. Nie możemy go jednak oglądać. Wiedzę o elektryczności przynoszą pomiary. Rzetelność tej wiedzy zależy od ich jakości. Rolą naszej pracowni jest dostarczenie narzędzi pozwalających na zagwarantowanie i ulepszanie jakości wykonywanych pomiarów. Naszymi klientami są laboratoria, ośrodki naukowe, przedsiębiorstwa przemysłowe. Dzięki naszym usługom pomiary elektryczności, które wykonują te instytucje są rzetelne i spójne.

Zadania

W naszej pracowni zajmujemy się wykonywaniem pomiarów oraz badań elektryczności. Realizujemy je, korzystając z państwowych wzorców napięcia elektrycznego stałego oraz rezystancji. Systemy pomiarowe wzorców napięcia i rezystancji oraz biegły w fachu personel pozwalają nam mierzyć z najwyższą dokładnością. Jakość naszych pomiarów uzyskujemy dzięki wykorzystywaniu kwantowych zjawisk fizycznych. Dzięki temu nasze wzorce stanowią odniesienie dla wszystkich pomiarów elektrycznych wykonywanych w kraju.

Rzetelność wykonywanych przez nas pomiarów potwierdza udział w porównaniach międzynarodowych, podczas których sprawdzamy ich spójność z innymi instytucjami na świecie. Poddajemy się także okresowej ocenie, dokonywanej przez partnerskie instytucje z Europy. Sami także jesteśmy zapraszani przez naszych partnerów, aby przeprowadzać podobne oceny.

Bierzemy udział w europejskich programach badawczych. Współpracujemy z polskimi uczelniami. Ponadto z chęcią bierzemy udział w przedsięwzięciach związanych z opracowywaniem nowych metod pomiarowych dla potrzeb przemysłu

Jesteśmy ludźmi otwartymi, dlatego chętnie dzielimy się naszą wiedzą, na organizowanych przez nas szkoleniach, podczas ogólnopolskich seminariów czy konferencji.

- Jeśli jesteś zainteresowany wzorcowaniem źródeł napięcia, rezystorów wzorcowych i innych przyrządów do pomiaru elektryczności;

- jeśli potrzebujesz naszego doświadczenia w projektach naukowych lub pracach rozwojowych;

- jeśli chciałbyś abyśmy przygotowali dla Ciebie szkolenie.

Zapraszamy do kontaktu

do góry