Aktualności

Główny Urząd Miar partnerem VI Świętokrzyskiego Forum Ekonomicznego w Kielcach

Opublikowane przez : Adam Żeberkiewicz

VI Świętokrzyskie Forum Ekonomiczne to najbardziej prestiżowe wydarzenie gospodarcze w regionie. W dniach 21–29 października 2021 r. z samorządowcami, przedsiębiorcami i ekspertami z różnych dziedzin będą prowadzone rozmowy o najważniejszych sprawach, dotyczących rozwoju województwa.

Zapraszamy do posłuchania dzisiejszego wywiadu, nagranego podczas panelu „Horyzonty przyszłości”, inaugurującego VI Świętokrzyskie Forum Ekonomiczne w Kielcach.  

  • Perspektywy rozwoju polskiej metrologii,
  • idea Polskiej Unii Metrologicznej i źródła jej finansowania,
  • współpraca GUM w obszarze B+R z ośrodkami akademickimi na rzecz polskiego przemysłu,
  • budowanie konkurencyjności polskiej metrologii naukowej i gospodarczej w wymiarze międzynarodowym,

to główne tematy rozmowy redaktora Pawła Więcka z „Echa Dnia” z Prezesem GUM, prof. Jackiem Semaniakiem oraz wiceprezesem, dr. Andrzejem Kurkiewiczem.

O sztandarowej inwestycji GUM i postępach w budowie Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego: procesach rekrutacyjnych, perspektywie uruchomienia pierwszych laboratoriów, w tym zakupie aparatury wzorowanej na najlepszych technologiach (zegar cezowy, komora bezechowa), opowiada Dyrektor Generalny GUM, Piotr Ziółkowski.

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/swietokrzyski-kampus-laboratoryjny-gum-w-kielcach-przelomowa-inwestycja/ar/c15-15863335

do góry